Gorila pre všetkých

Autor: Stano Dermek | 8.3.2012 o 14:15 | Karma článku: 8,30 | Prečítané:  512x

Ak by niekto čakal, že prídem s nejakou politickou kauzou alebo s nejakým fenomenálnym odhalením tak vopred musím povedať že určite nie. To čo napíšem však pre určitú časť voličov (občanov) odhalením je - aj keď možno nie veľmi príjemným.

Po zverejnení Gorily sa na Slovensku všetko zmenilo. Zrazu sa ľudia v priamom prenose dozvedeli „ako sa to robí" a to je pochopiteľne nesmierne šokujúce aj keď Vám každý povie že „aj tak všetci kradnú". V skutočnosti si to ľudia nemyslia - ľudia (väčšina) je podstatne jednoduchšia aj ako si myslíme a v zásade veria že „ten ich" (a to je jedno kto to je) nekradne a nekorumpuje. To je niečo podobné ako keď ľudia nadávajú na cigáňov ale každý má toho svojho jedného „slušného cigáňa", ktorý posiela deti do školy, dokonca pracuje a vrchol všetkého je že nekradne. Keby sme to však spočítali tak za predpokladu, že nie všetci majú toho istého tak by na Slovensku bolo tak dva až tri milióny slušných cigáňov. Skvelá predstava.

Kradlo sa aj sa kradne a asi (ja neviem) - v politike sa kradnúť bude bez ohľadu kto tam bude. Možno existuje výnimka - možno je niekto taký, kto to s bojom proti korupcii myslí fakt vážne ale v tom prípade je to výnimka tak ojedinelá, že presne tak aj dopadne. Ostatní ho v médiách zosmiešnia - zverejnia nahrávky, ako bol v erotickom salóne (kde málokto pôsobí štátnicky a dôstojne), alebo zverejnia ako podplácal nejakého lekára - to je jedno. Potrebujú ho zničiť, lebo nezapadá do systému.

Za Mečiara sa kradlo primitívne a nekultúrne - z dnešného pohľadu. A vlastne málo. Jeho otroci sa uspokojili s tým, že rozkradli banky, socialistické podniky a vlastne všetko čo sa dalo a mali na to dosah - odovzdali podiel - a mohli si slobodne kupovať autá, domy, futbalové kluby a imitovať úspešných podnikateľov. Dnes je skoro dvadsať rokov potom a štýl sa radikálne zmenil. Podnikateľ už nechodí v saku z trebišovskej tržnice a nevrhá sa po prvom pivovare, ktorý je v meste. „Podniká" už sofistikovane. A elegantne. Gorila je toho krásnym príkladom. Až na rušivú scénu jebačky tej pani z FNM a pána z Penty je to veľká elegancia. A tá ľudí šokuje. Dokonca ich niekoľko vyhnala do ulíc, čo som si myslel že dnes ani snáď nie je možné. Mnohí sa vrátili myšlienkami späť a začali hlásať blud, že za komunizmu sa zďaleka toľko nekradlo. Ja prichádzam s iným tvrdením a nech si každý urobí svoj názor sám. Kradlo sa vždy toľko, koľko sa momentálne dalo. To je jedno v akom období to bolo. To je jedno, kto sedel vo vláde. Vždy to bolo len toľko, koľko to išlo. Keď to niekto prehnal a prevalilo sa to na verejnosť, tak bol odsúdený na nenápadné zmiznutie s bohatým odstupným. A všetko išlo po starom.

Ak si niekto myslí, že príchodom rôznych obyčajných ľudí, a neviem koľko percent - nehovoriac už o bizarnostiach akou je tá únavná žena z Košíc a tak podobne sa niečo zmení. Zostane to tak, ako to vždy bolo len je otázka či ten konkrétny šťastlivec, čo bol zvolený je tak nekompetentný ako bola tá garnitúra z čias polovice 90-tych rokov alebo tam bude snáď niekto, kto aspoň makroekonomicky nezruinuje krajinu. To je asi všetko.

Ja volím človeka, s ktorým som sa zoznámil pred skoro 23 rokmi a odvtedy som sa s ním hádal o politike - naše názory boli úplne ale úplne opačné. On sa otočil o 180 stupňov ale priznáva to. Ja som sa neotočil ale asi som prestal byť dogmaticky veriaci v to čomu sám chcem veriť. Prežil som s ním situácie, ktoré boli takým mini-detektorom lží. Matovič by to neuznal ale ja tomu verím. Boris je stále úplne iný ako ja ale budem ho voliť, lebo ak by boli aj ostatní takí ako on - tak to nemôže zle dopadnúť.
Je to Boris Kačáni - 124 na kandidátke SAS.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.


Už ste čítali?